TANEČNÁ PRÍPRAVA PRE 3 ROČNÉ DIEVČATÁ


Tanečno pohybová pripravka je určená pre 3 ročné dievčatá.

Aktivity, najmä zo začiatku vychádzajú z toho, čo deti poznajú a pomaly sa pridávajú cvičenia nové, neznáme. Hravými cvičeniami a malými cielenými impulzmi vedieme deti k lepšiemu uvedomeniu si vlastného tela a celkovej koordinácii.

Dôraz kladieme na kvalitu pohybu. Deti sa učia dobre stáť na nohách, získavať väčšiu stabilitu, ľahkosť v pohybe, učia sa  efektívnejšie používať svoje telo. Zväčšujeme ich ohybnosť a pružnosť. Učia sa lepšie dýchať, koordinovať v priestore, základným pohybovým vzorcom, dať sa do zástupu, do dvojíc, cúvať, dať sa do tureckého sedu...

Naším cieľom je koordinovaný pohyb počas bežného dňa dieťaťa. Zámerne vytvárame také podnety, pri ktorých deti objavujú pohybové koordinácie a integrujú ich do vlastného pohybového chovania. Deti sa neustálym objavovaním môžu naučiť pohyby rôzne obmieňať, skúšať rôzne varianty a tak si postupne prehlbovať dôveru vo vlastné telo.

Počas hodiny im láskyplnou podporou vytvárame priestor pre hru a pohyb, pre vlastné nápady a poskytujeme im vedenie, aby sa im podarilo urobiť to, čo by chceli urobiť samé. Používame k tomu najmä tanec a hudbu, ale aj hudobno pohybové hry, rytmické cvičenia, množstvo pomôcok ako sú lopty, hudobné nástroje, kruhy, stuhy,  prekážkové dráhy, balančné disky.

Organizačné informácie :

Rodičia nie sú prítomní na hodine. Deti cvičia v pohodlnom vzdušnom oblečení, najlepšie v drese alebo tričku a legínach. Na nohy najlepšie cvičky – piškóty (nie je vhodná obuv s tvrdou a šmykľavou podrážkou). Na cvičenie nie sú vhodné dlhé sukne. Sukňa by mala mať dĺžku maximálne po kolená. Retiazky, náramky, prívesky deťom pred cvičením odložte. Dlhé vlasy by mali byť pri cvičení zapnuté.

Kurzy vedie :  PaedDr. Ingrid Obložinská

Mgr. Denisa Cerovská

Martina Balážová

Pozrite si fotogalériu z cvičení.

 

 

 

Online prihláška


info@dancekids.sk

+421 905 740 403

Petržalka - Mánesovo nám.6, Bratislava

Ružinov - OC KOCKA - Reštart fitko pre ženy - Seberíniho 14, Bratislava